• Wilkołak w kinach od 29 marca 2019!

  Wilkołak w kinach od 29 marca 2019!

  Z radością informujemy, że premiera "Wilkołaka" w reżyserii Adriana Panka odbędzie się 29 marca 2019 roku. Film został wyprodukowany przez firmę Balapolis Agaty Szymańskiej i Magdaleny Kamińskiej i jest koprodukcją polsko-niemiecko-holenderską. "Wilkołak" miał swoją premierę na 43. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zdobył Nagrodę za Najlepszą Reżyserię i Nagrodę za Najlepszą Muzykę. Film był pokazywany także na licznych festiwalach zagranicznych m.in. w Tallinnie i Texasie. Wystąpili w nim m.in. Nicolas Przygoda, Kamil Polnisiak, Sonia Mietielica i Danuta Stenka. Dystrybutorem filmu jest firma Velvet Spoon.
 • UROCZYSTA PREMIERA WILKOŁAKA 26 marca 2019

  UROCZYSTA PREMIERA WILKOŁAKA 26 marca 2019

  26.03.2019 roku odbędzie się uroczysta premiera  "Wilkołaka" w reżyserii Adriana Panka wyprodukowanego przez firmę Balapolis. Film jest koprodukcją polsko-niemiecko-holenderską, w której główne role zagrali Sonia Mietielica, Nicolas Przygoda, Kamil Polnisiak i Danuta Stenka. Wilkołak zdobył m.in. Nagrodę za Najlepszą Reżyserię na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodę Publiczności na 22. POFF Black Nights Film Festival w Tallinnie. Premiera odbędzie się w kinie Muranów. Więcej szczegółów będzie dostępnych wkrótce. Dystrybutorem filmu jest firma Velvet Spoon.  Film będzie można obejrzeć w kinach w całej Polsce od 29 marca 2019 roku.
 • Dwie nagrody dla Wilkołaka w Tallinnie!

  Dwie nagrody dla Wilkołaka w Tallinnie!

  "Wilkołak" w reżyserii Adriana Panka zdobył dwie nagrody na zakończonym wczoraj 22. PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival. Film uhonorowano Nagrodą Publiczności i Nagrodą Nagroda Jury Ekumenicznego. Statuetki osobiście odebrał reżyser filmu. POFF Tallinn Black Nights Film Festival jest największą i najważniejszą imprezą filmową w Estonii.
 • Wilkołak w Konkursie Głównym Black Nights FF

  Wilkołak w Konkursie Głównym Black Nights FF

  "Wilkołak" wystartuje w Konkursie Głównym PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival jednego z największych festiwali filmowych w Estonii. Film będzie się ubiegał o nagrody wraz z szesnastoma innymi tytułami. Festiwal odbędzie się w dniach 16 listopada - 2 grudnia 2018 roku.    
 • Dwie nagrody dla Wilkołaka na 43. FPFF w Gdyni

  Dwie nagrody dla Wilkołaka na 43. FPFF w Gdyni

  "Wilkołak"  Adriana Panka zdobył dwie nagrody na zakończonym wczoraj 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film został uhonorowany w kategorii najlepsza reżyseria (Adrian Panek) oraz najlepsza muzyka (Antoni Komasa-Łazarkiewicz). Gratulujemy wszystkim laureatom i laureatkom, a także wyróżnionym twórcom.
 • Międzynarodowa premiera Wilkołaka na Fantastic Fest w Teksasie!

  Międzynarodowa premiera Wilkołaka na Fantastic Fest w Teksasie!

  Międzynarodowa premiera filmu WILKOŁAK w reżyserii Adriana Panka odbędzie się podczas tegorocznej edycji Fantastic Fest w Austin, w Teksasie (20-27.09). To największa filmowa impreza na południu Ameryki prezentująca kino gatunkowe. Organizatorzy budują swój line up z najciekawszych międzynarodowych produkcji, wśród których prym wiodą horrory, filmy fantasy i science fiction, ale jak sami przyznają: interesuje ich wszystko to, co wyłamuje się z konwencjonalnego kinowego porządku. Choć można tu zobaczyć komercyjne, wysokobudżetowe produkcje, w programie silną reprezentację stanowi autorskie, artystyczne i niekonwencjonalne kino. Pokazy filmu odbędą się 23 i 26 września.
 • Premiera

  Premiera "Wilkołaka" na 43. FPFF w Gdyni!

  Wyprodukowany przez Balapolis "Wilkołak" zakwalifikował się do Konkursu Głównego 43. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Drugi film Adriana Panka zawalczy o Złote Lwy z piętnastoma innymi produkcjami. Gdyńskie pokazy będą premierą filmu, w którym główne role zagrali Nicolas Przygoda, Kamil Polnisiak, Sonia Mietielica i Danuta Stenka. "Wilkołak" jest koprodukcją polsko-holendersko-niemiecką powstałą we współpracy z House of Netherhorror, Twenty Twenty Vision FimProduktion, Telewizją Polską SA oraz Rosco Polska. Projekt wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej, Netherlands Film Fund, Netherlands  Film  Production  Incentive oraz Polsko-Niemiecki Fundusz Filmowy. Więcej szczegółów o tegorocznej gdyńskiej selekcji można znaleźć pod linkiem: http://www.festiwalgdynia.pl/aktualnosci/news/---657-_filmy-w-konkursie-glownym-i-konkursie-inne-spojrzenie-43-festiwalu-polskich-filmow-fabularnych-w-gdyni.html
 • "Zanim skończy się horyzont" na Polish Days

  "Zanim skończy się horyzont", najnowszy projekt Anki i Wilhelma Sasnali, zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej edycji Polish Days. Wydarzenie będzie częścią 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty i odbędzie się w dniach 30.07-1.08.2018 we Wrocławiu. Film Sasnali jest ekranizacją książki "Do cieplejszych krajów" Per Christiana Jersilda. Zdjęcia do produkcji zaplanawano na 2019 rok.
 • Wilkołak wyrusza do Cannes

  Wilkołak wyrusza do Cannes

  13 maja w godz. 10-12 odbędzie się pokaz fragmentu naszej najnowszej produkcji "Wilkołak" w reżyserii Adriana Panka. Pokaz będzie częścią wydarzenia New Horizons' Polish Days Goes to Cannes na które zapraszane są największe festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży rodzime filmy, nie mające jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.