• Wilkołak w Konkursie Głównym Black Nights FF

  Wilkołak w Konkursie Głównym Black Nights FF

  "Wilkołak" wystartuje w Konkursie Głównym PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival jednego z największych festiwali filmowych w Estonii. Film będzie się ubiegał o nagrody wraz z szesnastoma innymi tytułami. Festiwal odbędzie się w dniach 16 listopada - 2 grudnia 2018 roku.    
 • Dwie nagrody dla Wilkołaka na 43. FPFF w Gdyni

  Dwie nagrody dla Wilkołaka na 43. FPFF w Gdyni

  "Wilkołak"  Adriana Panka zdobył dwie nagrody na zakończonym wczoraj 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film został uhonorowany w kategorii najlepsza reżyseria (Adrian Panek) oraz najlepsza muzyka (Antoni Komasa-Łazarkiewicz). Gratulujemy wszystkim laureatom i laureatkom, a także wyróżnionym twórcom.
 • Międzynarodowa premiera Wilkołaka na Fantastic Fest w Teksasie!

  Międzynarodowa premiera Wilkołaka na Fantastic Fest w Teksasie!

  Międzynarodowa premiera filmu WILKOŁAK w reżyserii Adriana Panka odbędzie się podczas tegorocznej edycji Fantastic Fest w Austin, w Teksasie (20-27.09). To największa filmowa impreza na południu Ameryki prezentująca kino gatunkowe. Organizatorzy budują swój line up z najciekawszych międzynarodowych produkcji, wśród których prym wiodą horrory, filmy fantasy i science fiction, ale jak sami przyznają: interesuje ich wszystko to, co wyłamuje się z konwencjonalnego kinowego porządku. Choć można tu zobaczyć komercyjne, wysokobudżetowe produkcje, w programie silną reprezentację stanowi autorskie, artystyczne i niekonwencjonalne kino. Pokazy filmu odbędą się 23 i 26 września.
 • Premiera

  Premiera "Wilkołaka" na 43. FPFF w Gdyni!

  Wyprodukowany przez Balapolis "Wilkołak" zakwalifikował się do Konkursu Głównego 43. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Drugi film Adriana Panka zawalczy o Złote Lwy z piętnastoma innymi produkcjami. Gdyńskie pokazy będą premierą filmu, w którym główne role zagrali Nicolas Przygoda, Kamil Polnisiak, Sonia Mietielica i Danuta Stenka. "Wilkołak" jest koprodukcją polsko-holendersko-niemiecką powstałą we współpracy z House of Netherhorror, Twenty Twenty Vision FimProduktion, Telewizją Polską SA oraz Rosco Polska. Projekt wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej, Netherlands Film Fund, Netherlands  Film  Production  Incentive oraz Polsko-Niemiecki Fundusz Filmowy. Więcej szczegółów o tegorocznej gdyńskiej selekcji można znaleźć pod linkiem: http://www.festiwalgdynia.pl/aktualnosci/news/---657-_filmy-w-konkursie-glownym-i-konkursie-inne-spojrzenie-43-festiwalu-polskich-filmow-fabularnych-w-gdyni.html
 • "Zanim skończy się horyzont" na Polish Days

  "Zanim skończy się horyzont", najnowszy projekt Anki i Wilhelma Sasnali, zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej edycji Polish Days. Wydarzenie będzie częścią 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty i odbędzie się w dniach 30.07-1.08.2018 we Wrocławiu. Film Sasnali jest ekranizacją książki "Do cieplejszych krajów" Per Christiana Jersilda. Zdjęcia do produkcji zaplanawano na 2019 rok.
 • Wilkołak wyrusza do Cannes

    13 maja w godz. 10-12 odbędzie się pokaz fragmentu naszej najnowszej produkcji "Wilkołak" w reżyserii Adriana Panka. Pokaz będzie częścią wydarzenia New Horizons' Polish Days Goes to Cannes na które zapraszane są największe festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży rodzime filmy, nie mające jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.
 • Pokaz Walsera na Festiwalu Przenikania

    19 maja w ramach Festiwalu Przenikania odbędzie się pokaz "Walsera" Zbigniewa Libery. Festiwal Przenikania w 2018 roku odbędzie się na Dziedzińcu Kulturalnym Jerozolimskie 107, w centrum Warszawy, w dniach 19-20 maja 2018 r. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Sobotnia część Festiwalu jest wpisana na listę wydarzeń Warszawskiej Nocy Muzeów 2018.Serdecznie zapraszamy!