• Syndrom Hamleta z nominacją do Orła

  Syndrom Hamleta z nominacją do Orła

  Wyprodukowany przez Magdalenę Kamińską i Agatę Szymańską z Balapolis "Syndrom Hamleta" w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego został nominowany do Nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orzeł w kategorii Najlepszy Dokument 2022 roku. To kolejne wyróżnienie dla filmu nagrodzonego wcześniej m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno oraz na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Gala rozdania nagród na której poznamy zwycięzcę odbędzie się 6 marca 2023 roku.    
 • Nagrody dla

  Nagrody dla "Syndromu Hamleta" na 75. MFF Locarno

  Wyprodukowany przez Magdalenę Kamińską i Agatę Szymańską z Balapolis "Syndrom Hamleta" w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego zdobył Grand Prix 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno. Ponadto film otrzymał nagrodę niezależnych szwajcarskich krytyków „Boccalino d'Oro” za najlepszy dokument tegorocznego festiwalu filmowego.
 • Ruszyły zdjęcia do serialu

  Ruszyły zdjęcia do serialu "Strange Angels"

  Ruszyły zdjęcia do nowej produkcji CANAL+ – serialu "Strange Angels" w reżyserii Mariusza Paleja. Producentami serii są Agata Szymańska i Magdalena Kamińska z Balapolis. W rolach głównych zobaczymy m.in. Karolinę Kominek, Dawida Ogrodnika, Alicję Wieniawę-Narkiewicz, Edytę Olszówkę, Tomasza Schuchardta, Romana Gancarczyka, Piotra Żurawskiego, Roberta Gonerę, Paulinę Gałązkę i Olafa Lubaszenko. Serial będzie zaskakującym i świeżym połączeniem kryminału z thrillerem i wątkami supernatural. Zdjęcia powstają między innymi w Gdyni, Warszawie, Wałbrzychu. Premiera serialu w 2023 roku.
 • Złoty Lajkonik KFF dla

  Złoty Lajkonik KFF dla "Syndromu Hamleta"!

  Na zakończonym w sobotę, 4.06.2022 62. Krakowskim Festiwalu Filmowy, wyprodukowany przez Balapolis "Syndrom Hamleta" w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego otrzymał Nagrodę Złotego Lajkonika dla Najlepszego Filmu w Konkursie Polskim. Dzień wcześniej, na gali Industry KFF nagrodzono natomiast producentki filmu, Magdalenę Kamińską i Agatę Szymańską, które otrzymały Nagrodę Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych oraz FDR Studio dla najlepszego producenta polskich filmów dokumentalnych i krótkometrażowych."Syndrom Hamleta" uhonorowano również Nagrodę Studentów Miasta Krakowa dla najlepszego filmu konkursowego oraz wyróżnieniem przyznanym przez jury konkursu dokumentalnego.
 • Syndrom Hamleta filmem otwarcia 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  Syndrom Hamleta filmem otwarcia 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  "Syndrom Hamleta", najnowszy dokument w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, otworzy 62. Krakowski Festiwal Filmowy. Premiera odbędzie się 29 maja 2022 roku. Festiwal w wersji stacjonarnej potrwa do 5.06.2022, a oprócz pokazu otwarcia film będzie można zobaczyć na seansie 1.06. 2022 w kinie Mikro. "Syndrom Hamleta" jest trzecim wspólnym filmem Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Ich poprzedni projekt, "Książę i Dybuk" otrzymał Nagrodę "Venezia Classici" dla najlepszego filmu dokumentalnego o kinie na 74. Festiwalu Filmowym W Wenecji.
 • NIE ZGUBILIŚMY DROGI Z PREMIERĄ 72. BERLINALE

  NIE ZGUBILIŚMY DROGI Z PREMIERĄ 72. BERLINALE

  Najnowszy film Anki i Wilhelma Sasnali będzie miał swoją światową premierę na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Wydarzenie odbędzie się w dn. 10-20.02.2022. Film zostanie pokazany w sekcji Forum. Będzie to już kolejna premiera filmu Sasnali na jednym z najważniejszych festiwali filmowych, które kilka lat temu gościło ich "Hubę".
 • Balapolis wypływa na szerokie wody

  Balapolis wypływa na szerokie wody

  Balapolis stawia na nogi dział serwisowy!Julia Jendrysik & Małgorzata Wala dołączają do firmy, aby budować nową strategię i ofertę dla międzynarodowych partnerów. Balapolis od teraz będzie skupiało się już nie tylko na autorskich projektach, ale również tych komercyjnych. Zespół w pełnym składzie zna się nie od dziś i ma za sobą już kilka wspólnie wyprodukowanych filmów. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu!
 • Simona Kossak z dotacją PISF!

  Simona Kossak z dotacją PISF!

  Najnowszy projekt Adriana Panka pt. „Simona Kossak” otrzymał dofinansowanie na rozwój przyznane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. To kolejny film reżysera, który będzie produkowany przez Magdalenę Kamińską i Agatę Szymańską z Balapolis. Pierwsze wspólne przedsięwzięcie, „Wilkołak” z 2018 roku zdobył dwie nagrody na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz był na liście filmów nominowanych do Europejskiej Nagrody Filmowej. Fabuła najnowszego projektu reżysera będzie oparta o książkę Anny Kamińskiej „Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”. Adrian Panek będzie także scenarzystą filmu.
 • Anka i Wilhelm Sasnal ruszają w

  Anka i Wilhelm Sasnal ruszają w "Podróż"

  W Krakowie kręcony jest najnowszy film Anki i Wilhelma Sasnal "Podróż". Fabuła powstała na podstawie powieści szwedzkiego pisarza P.C. Jersilda "Do cieplejszych krajów". Główne role w filmie grają Andrzej Konopka, Agnieszka Żulewska, Oskar Hamerski i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik. Prace na planie potrwają do 14.08.2020 roku. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. "Podróż" jest kolejną  współpracą producentek z Balapolis z reżyserami, z którymi zrealizowały wcześniej "Hubę" i "Z daleka widok jest piękny". (fot. Sebastian Strama)
 • Wystartowały zdjęcia do

  Wystartowały zdjęcia do "Syndromu Hamleta"

  Na Ukrainie wystartowały zdjęcia do dokumentu "Syndrom Hamleta"  w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Koproducentem filmu jest Mathias Miegel z niemieckiej firmy Kundschafter Filmproduktion. Twórcy, nagrodzeni na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji za "Księcia i Dybuka", tym razem opowiedzą o pokoleniu młodych Ukraińców naznaczonych przez wojnę i liczne polityczne wstrząsy. Ramę opowiadania stanowią próby do teatralnej sztuki, do której młodzi aktorzy wnoszą swoje osobiste doświadczenia. Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 • Wilkołak wchodzi do brytyjskich kin!

  Wilkołak wchodzi do brytyjskich kin!

  Od 4 października 2019 roku na brytyjskich ekranach można oglądać "Wilkołaka" Adriana Panka. Prasa jest zachwycona filmem. "Oszałamiająco nakręcony, skąpany w cieniu lasów i brawurowo wykończony finałem w slow-motion niczym w najlepszych filmach Briana DePalmy. Grające w filmie dzieci, wychudłe o pustym spojrzeniu, są bez wyjątku doskonałe" - czytamy w recenzji w "The Times". Dystrybutorem "Wilkołaka" w Wielkiej Brytanii jest firma Eureka Video.
 • "Wilkołak" powalczy o nominację do Europejskich Nagród Filmowych

  Już 9 listopada poznamy nominacje do Europejskich Nagród Filmowych. "Wilkołak" jest wśród 46 europejskich filmów ubiegających się o nominację. Na liście pojawiły się także takie filmy jak "Ból i blask" Pedro Almodovara, "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego, "Sorry, we missed you" Kena Loacha czy "Młody Ahmed" braci Dardenne. Gala rozdania statuetek odbędzie się 7 grudnia 2019 roku w Berlinie.
 • The Hunter's Son ze wsparciem Euroimages

  The Hunter's Son ze wsparciem Euroimages

  Koprodukowany przez Balapolis "The Hunter's Son” w reżyserii Ricky Rijneke otrzymał wsparcie Euroimages. Ponadto projekt będzie prezentowany podczas Venice Gap Financing Market na 76. Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wydarzenie odbywa się w dniach 30 sierpnia - 1 września 2019 roku. „The Hunter’s Son” będzie drugim filmem holenderskiej reżyserki. Jej debiut, „The Silent Ones”, był pokazywany w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie. Film powstaje w koprodukcji holendersko-polsko-belgijsko-islandzkiej. Wiodącym producentem jest firma Rotterdam Films prowadzona przez Dirka Rijneke i Mildred van Leeuwaarden.
 • Wilkołak w kinach od 29 marca 2019!

  Wilkołak w kinach od 29 marca 2019!

  Z radością informujemy, że premiera "Wilkołaka" w reżyserii Adriana Panka odbędzie się 29 marca 2019 roku. Film został wyprodukowany przez firmę Balapolis Agaty Szymańskiej i Magdaleny Kamińskiej i jest koprodukcją polsko-niemiecko-holenderską. "Wilkołak" miał swoją premierę na 43. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zdobył Nagrodę za Najlepszą Reżyserię i Nagrodę za Najlepszą Muzykę. Film był pokazywany także na licznych festiwalach zagranicznych m.in. w Tallinnie i Texasie. Wystąpili w nim m.in. Nicolas Przygoda, Kamil Polnisiak, Sonia Mietielica i Danuta Stenka. Dystrybutorem filmu jest firma Velvet Spoon.
 • UROCZYSTA PREMIERA WILKOŁAKA 26 marca 2019

  UROCZYSTA PREMIERA WILKOŁAKA 26 marca 2019

  26.03.2019 roku odbędzie się uroczysta premiera  "Wilkołaka" w reżyserii Adriana Panka wyprodukowanego przez firmę Balapolis. Film jest koprodukcją polsko-niemiecko-holenderską, w której główne role zagrali Sonia Mietielica, Nicolas Przygoda, Kamil Polnisiak i Danuta Stenka. Wilkołak zdobył m.in. Nagrodę za Najlepszą Reżyserię na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodę Publiczności na 22. POFF Black Nights Film Festival w Tallinnie. Premiera odbędzie się w kinie Muranów. Więcej szczegółów będzie dostępnych wkrótce. Dystrybutorem filmu jest firma Velvet Spoon.  Film będzie można obejrzeć w kinach w całej Polsce od 29 marca 2019 roku.
 • Dwie nagrody dla Wilkołaka w Tallinnie!

  Dwie nagrody dla Wilkołaka w Tallinnie!

  "Wilkołak" w reżyserii Adriana Panka zdobył dwie nagrody na zakończonym wczoraj 22. PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival. Film uhonorowano Nagrodą Publiczności i Nagrodą Nagroda Jury Ekumenicznego. Statuetki osobiście odebrał reżyser filmu. POFF Tallinn Black Nights Film Festival jest największą i najważniejszą imprezą filmową w Estonii.
 • Wilkołak w Konkursie Głównym Black Nights FF

  Wilkołak w Konkursie Głównym Black Nights FF

  "Wilkołak" wystartuje w Konkursie Głównym PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival jednego z największych festiwali filmowych w Estonii. Film będzie się ubiegał o nagrody wraz z szesnastoma innymi tytułami. Festiwal odbędzie się w dniach 16 listopada - 2 grudnia 2018 roku.    
 • Dwie nagrody dla Wilkołaka na 43. FPFF w Gdyni

  Dwie nagrody dla Wilkołaka na 43. FPFF w Gdyni

  "Wilkołak"  Adriana Panka zdobył dwie nagrody na zakończonym wczoraj 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film został uhonorowany w kategorii najlepsza reżyseria (Adrian Panek) oraz najlepsza muzyka (Antoni Komasa-Łazarkiewicz). Gratulujemy wszystkim laureatom i laureatkom, a także wyróżnionym twórcom.
 • Międzynarodowa premiera Wilkołaka na Fantastic Fest w Teksasie!

  Międzynarodowa premiera Wilkołaka na Fantastic Fest w Teksasie!

  Międzynarodowa premiera filmu WILKOŁAK w reżyserii Adriana Panka odbędzie się podczas tegorocznej edycji Fantastic Fest w Austin, w Teksasie (20-27.09). To największa filmowa impreza na południu Ameryki prezentująca kino gatunkowe. Organizatorzy budują swój line up z najciekawszych międzynarodowych produkcji, wśród których prym wiodą horrory, filmy fantasy i science fiction, ale jak sami przyznają: interesuje ich wszystko to, co wyłamuje się z konwencjonalnego kinowego porządku. Choć można tu zobaczyć komercyjne, wysokobudżetowe produkcje, w programie silną reprezentację stanowi autorskie, artystyczne i niekonwencjonalne kino. Pokazy filmu odbędą się 23 i 26 września.
 • Premiera

  Premiera "Wilkołaka" na 43. FPFF w Gdyni!

  Wyprodukowany przez Balapolis "Wilkołak" zakwalifikował się do Konkursu Głównego 43. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Drugi film Adriana Panka zawalczy o Złote Lwy z piętnastoma innymi produkcjami. Gdyńskie pokazy będą premierą filmu, w którym główne role zagrali Nicolas Przygoda, Kamil Polnisiak, Sonia Mietielica i Danuta Stenka. "Wilkołak" jest koprodukcją polsko-holendersko-niemiecką powstałą we współpracy z House of Netherhorror, Twenty Twenty Vision FimProduktion, Telewizją Polską SA oraz Rosco Polska. Projekt wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej, Netherlands Film Fund, Netherlands  Film  Production  Incentive oraz Polsko-Niemiecki Fundusz Filmowy. Więcej szczegółów o tegorocznej gdyńskiej selekcji można znaleźć pod linkiem: http://www.festiwalgdynia.pl/aktualnosci/news/---657-_filmy-w-konkursie-glownym-i-konkursie-inne-spojrzenie-43-festiwalu-polskich-filmow-fabularnych-w-gdyni.html
 • "Zanim skończy się horyzont" na Polish Days

  "Zanim skończy się horyzont", najnowszy projekt Anki i Wilhelma Sasnali, zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej edycji Polish Days. Wydarzenie będzie częścią 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty i odbędzie się w dniach 30.07-1.08.2018 we Wrocławiu. Film Sasnali jest ekranizacją książki "Do cieplejszych krajów" Per Christiana Jersilda. Zdjęcia do produkcji zaplanawano na 2019 rok.
 • Wilkołak wyrusza do Cannes

  Wilkołak wyrusza do Cannes

  13 maja w godz. 10-12 odbędzie się pokaz fragmentu naszej najnowszej produkcji "Wilkołak" w reżyserii Adriana Panka. Pokaz będzie częścią wydarzenia New Horizons' Polish Days Goes to Cannes na które zapraszane są największe festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży rodzime filmy, nie mające jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.